Gra polskich studentów wygrywa międzynarodowy konkurs

Gra „Bzzz! – Together in Power”, stworzona przez studentów z Łodzi, zdobyła pierwszą nagrodę w konkursie Indie Showcase, który odbył się podczas międzynarodowej konferencji Game Access Conference w czeskim mieście Brno. Autorom projektu udało się wygrać w kategorii „Best Gameplay”. Gra porusza temat efektywnego wykorzystania energii elektrycznej.

Zespół polskich studentów kontra specjaliści od gier

Ewa powiedziała, że projekt Polaków wzbudził duże zainteresowanie jury i gości ze względu na jakość i doskonałą prezentację. Kluczem do zwycięstwa był wysoki poziom zabawy, jaki wywołało doświadczenie gry w „Bzzz! – Together in Power” członkom jury. Hojnacka zaprosiła wszystkich do zagrania w nią razem z przyjaciółmi, aby przekonać się na własnej skórze, jak wiele radości sprawiła.

Artystka Filipa Izidorczyk, odpowiedzialna za grafikę 3D na DVD z Jednorożcem, zaznaczyła, że o jej sukcesie zadecydowała nie oprawa wizualna, która w dzisiejszych czasach już nie zaskakuje, ale świetny pomysł i jego perfekcyjne wykonanie. Fabuła i realizacja kreatywnych pomysłów członków zespołu sprawiły, że studencki projekt odniósł fenomenalny sukces, mimo skromnego budżetu. A gra nie była pierwotnie pomyślana jako gra komercyjna, ale na wielu parametrach może konkurować z produktami takiej klasy. Jak pokazał konkurs, Bzzz! pod wieloma względami przewyższał nawet profesjonalne projekty.

Polscy studenci pokazali doskonały przykład, że dobra gra nie musi mieć wysokiego budżetu. Również dobra gra nie musi być monetyzowana, wystarczy fascynująca fabuła i świeży pomysł. Wiele współczesnych gier komercyjnych skupia się na zarabianiu pieniędzy. Użytkownicy są zachęcani do kupowania przedmiotów za przejście pieniędzy lub otrzymują je w formie bonusów od partnerów projektu, jak np. bonusy na stronie www.bonus-bez-depozytu.pl. Jednak gra „Bzzz! – Razem w Moc” łamie wszelkie stereotypy i udowadnia, że można się bez niej obejść.

Rozgrywka i bezpłatny dostęp

Prace nad grą zostały przeprowadzone w ciągu roku. Autorzy byli niezwykle zadowoleni z efektu, oznaczając go jako sukces. Studenci są zmotywowani do dalszego rozwoju projektu, wykorzystując obecny produkt jako prototyp tego, co chcieliby zobaczyć w przyszłości.

Rozgrywka w Bzzz! obraca się wokół działań dwóch robotów w kształcie kuli, niebieskiego i fioletowego. Pierwszy z nich pobiera energię elektryczną z otoczenia, a drugi przekazuje ją do przycisków i urządzeń. W miarę rozwiązywania nowych wyzwań i zagadek, w wymyślonym komputerowym świecie otwierają się nowe lokacje. Przy okazji, akcja gry rozwija się wewnątrz jednostki systemowej komputera. Wkrótce studenci obiecują zamieścić darmową wersję demonstracyjną, w którą będzie mógł zagrać każdy.

Komentarze (0)
Skomentuj