Co należy sprawdzić w samochodzie przed zakupem?

Zakup samochodu używanego to nie lada wyzwanie. Na rynku działa wielu nieuczciwych sprzedawców, którzy potrafią skutecznie zamaskować nawet bardzo poważne usterki. Niestety ich wykrycie jest bardzo trudne, szczególnie gdy nie ma się szerokiej wiedzy z zakresu motoryzacji i odpowiednich urządzeń. Jeśli chcesz dowiedzieć się, co sprawdzić w samochodzie przed kupnem, aby nie paść ofiarą oszustwa, to kontynuuj czytanie.

Sprawdzenie auta przed kupnem – dlaczego jest tak ważne?

Jeśli zdecydowałeś się zainwestować w samochód z salonu, to wystarczy, że wybierzesz odpowiedni model dla siebie i uzyskasz środki na jego zakup. Jeśli jednak postanowiłeś kupić auto używane, to czeka Cię spore wyzwania, a dokładnie sprawdzenie stanu pojazdu. Dlaczego skontrolowanie samochodu przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży ma tak ogromne znaczenie? Z tego względu, iż na rynku działa wielu nieuczciwych handlarzy. W ogłoszeniach zaznaczają oni, że stan pojazdu jest bardzo dobry czy nawet idealny, co nie ma przełożenia na rzeczywistość. Oszuści działający na rynku od dłuższego czasu doskonale wiedzą, jak zatuszować wady samochodu, aby były one niewidoczne dla potencjalnych kupców. Często zdarza się, że nieświadomi kupujący nabywają uszkodzone auto, którego naprawa wiąże się z ogromnym wydatkiem czy nawet jest nieopłacalna. Oczywiście, jeśli padłeś ofiarą oszustwa, możesz pozwać nieuczciwego sprzedawcę do sądu, jednak sprawa może toczyć się miesiącami, a nawet latami. Z tego względu tak ważne jest dokładne sprawdzenie auta przed kupnem!

Co sprawdzić w samochodzie przed kupnem?

Jak sprawdzić samochód przed kupnem? Na co zwrócić uwagę, aby nie kupić niesprawnego pojazdu? Przede wszystkim sprawdź nadwozie auta. Skontroluj, czy nie są widoczne na nim ogniska rdzy. Najczęściej zlokalizowane są one na nadkolach, dolnej części drzwi i progach. Ponadto sprawdź lampy i upewnij się, czy nie są one zamontowane nierówno, gdyż może być to znak, że samochód uległ kolizji lub wypadkowi. Zanim zdecydujesz się na zakup samochodu, koniecznie skontroluj również komorę silnika. Jeśli jest ona idealnie wyczyszczona, to możesz podejrzewać, że właściciel pojazdu chce ukryć wycieki silnika. Przed podpisaniem umowy kupna-sprzedaży auta przyjrzyj się również wnętrzu. Sprawdź, w jakim stanie jest kierownica, fotele i nawiewy. Dodatkowo upewnij się, czy w aucie nie panuje nadmierna wilgoć, a także czy kontrolki gasną w odpowiedniej kolejności.

Jeśli chcesz zainwestować w samochód, to nie możesz pominąć jazdy testowej. Bardzo ważne, abyś podczas niej sprawdził, czy silnik odpala bez problemu i równo pracuje. Ponadto skontroluj, czy układ oddechowy nie jest zbyt głośny i upewnij się, czy skrzynia biegów działa jak należy.

Sprawdzenie auta przed kupnem – samodzielnie czy z pomocą fachowców?

Z powyższej części artykułu dowiedziałeś się, jak sprawdzić samochód przed kupnem. Teraz zastanawiasz się, czy warto podejmować się tego zadania samodzielnie, czy może skorzystać z usług doświadczonych fachowców? Wszystko zależy od tego, czy znasz się na motoryzacji, a także czy wiesz, jakie triki stosują nieuczciwi handlarze. Jeśli pracujesz jako mechanik, jesteś miłośnikiem samochodów i na bieżąco śledzisz nowinki motoryzacyjne, to bez przeszkód możesz samodzielnie skontrolować stan auta, które chcesz nabyć. Jeśli jednak nigdy wcześniej nie kupowałeś pojazdu i nie masz wiedzy z zakresu motoryzacji, to najrozsądniejszą opcją będzie skorzystanie z usług fachowców zajmującym się profesjonalnym sprawdzeniem auta przed kupnem. Specjaliści Ci wiedzą, na co zwrócić uwagę, aby ustrzec klienta przed inwestycją w niesprawny pojazd. Dzięki latom doświadczenia potrafią oni wykryć nawet najskuteczniej ukryte usterki. Ponadto posiadają specjalne urządzenia, które pozwalają na szybkie wykrycie awarii. Korzystając z usług fachowców, będziesz miał pewność, że nabywasz sprawny samochód i nie przepłacasz. Dodatkowo nie musisz obawiać się, że inwestujesz w pojazd skradziony, czy wymagających kosztownych napraw.

Więcej na autotesto.pl

Komentarze (0)
Skomentuj