Czwartek, 19 Kwietnia 2018 - Adolfa, Tymona, Leona

Akcja „Żonkile 2018” także w Makowie – poszukiwani wolontariusze

  1. rocznica powstania w getcie warszawskim będzie obchodzona także w Makowie. Do akcji, organizowanej po raz szósty przez Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN, dołączyła nowa instytucja kultury w naszym mieście - Centrum Dialogu Kulturowego "Dom Wesołka". . Od sześciu lat, 19 kwietnia, w rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim, w wielu miastach Polski wolontariusze przekazują papierowe żonkile - symbol pamięci o powstaniu w getcie warszawskim. W 2016 r. akcja „Żonkile” otrzymała tytuł najlepszej kampanii społecznej 2016 roku.
Warto wyjaśnić skąd pomysł, by to właśnie żonkile były symbolem rocznicy powstania w warszawskim getcie. Otóż Marek Edelman, ostatni przywódca powstania w getcie warszawskim, co roku 19 kwietnia, w rocznice powstania, składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta na Muranowie bukiet żółtych kwiatów. Muzeum POLIN postanowiło kontynuować tę tradycję, rozdając podczas każdych obchodów rocznicy powstania tysiące papierowych żonkili.
W tym roku rocznicowe żonkile będą rozdawane także w Makowie. Pod warunkiem, że znajdą się wolontariusze. Dlatego publikujemy apel Centrum Dialogu Kulturowego "Dom Wesołka", które jest organizatorem akcji i poszukuje wolontariuszy, którzy najpierw wezmą udział w szkoleniu, a 19 kwietnia na ulicach Makowa rozdawać będą papierowe żonkile. Warunki, które powinni spełniać kandydaci, są następujące:
- ukończenie 14. roku życia; warto podkreślić, że  górna granica wieku nie jest określona, bardzo mile widziani będą też seniorzy;
- pożądane cechy: zaangażowanie, odpowiedzialność, kreatywność; szczególnie cenne są umiejętności komunikacyjne kandydatów (łatwość rozmawiania z ludźmi) oraz umiejętność pracy w grupie.
Osoby zainteresowane powinny zgłaszać się do Anny Winiarek, telefonicznie lub mailowo:
Nr tel. : 513-841-082, e-mail: info@domwesolka.pl
2018-04-15 13:52 373 Żonkile; Akcja Żonkile; rocznica; wolontariusze; Dom Wesołka;

Komentarze

Ten materiał nie ma jeszcze komentarzy

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.