Niedziela, 18 Marca 2018 - Cyryla, Edwarda, Boguchwaly

7 milionów na rewitalizację rynku

Po wielu miesiącach niepewności możemy odetchnąć z ulgą: otrzymaliśmy pieniądze na rewitalizację Rynku. Nasz projekt „Miasto Dwóch Kultur – rewitalizacja Centrum Starego Miasta” zajął pierwsze miejsce na liście rankingowej projektów, którym przyznano dofinansowanie w ramach naboru 6.2. Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych. Wniosek oceniono na 54 punkty i tym samym otrzymał wsparcie na łączną kwotę 7.034.003 milionów, z czego 5,5 miliona wynosi dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a 1,5 miliona to dofinansowanie z budżetu państwa. Cała wartość projektu wynosi 10 milionów. 
"Cieszy  nas  tak  wysoka  lokata  i  pozyskanie  zewnętrznych  pieniędzy.  Oznacza,  to  że  nasza dokumentacja była perfekcyjnie przygotowana, dzięki czemu projekt okazał się najlepszy spośród wszystkich ocenianych wniosków. Jest to też docenienie naszego historycznego dorobku, ponieważ prace obejmą najstarszą część Makowa Mazowieckiego. Rewitalizacja Centrum Starego Miasta obok remontu budynku Bet-Hamidrasz, jest jednym ze sztandarowych zadań naszego samorządu. Dzięki tej inwestycji przywrócimy tej części miasta funkcje społeczno-gospodarcze, a tym samym wpłynie to na utworzenie z najstarszej części miasta terenu atrakcyjnego pod względem turystycznym oraz estetycznym, ale przede wszystkim pozwoli nam wszystkim czuć się dobrze we własnym „domu” " - powiedział Burmistrz Makowa Mazowieckiego Tadeusz CiakW ramach projektu planowane są prace inwestycyjne dotyczące rewitalizacji rynku oraz budynku przy ul. Grabowej 14. Zakres prac na rynku obejmie remont, budowę i przebudowę nawierzchni wraz z ulicami wokół placów, budowę fontanny wraz z instalacjami wewnętrznymi, remont i przebudowę instalacji oświetleniowej, zagospodarowanie przestrzeni zielenią oraz obiektami małej architektury. Rewitalizacja obejmie również remont ulic wychodzących od Rynku tj. ulice Kilińskiego, Kościuszki, Zwrotna, Kościelna, 1-Maja, Poprzeczna, Brzozowa, Buźniczna i Spółdzielcza.

Projekt otrzymał dofinansowanie z działania 6.2 Rewitalizacja obszarów zmarginalizowanych Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020.

Źródło: UM Maków Mazowiecki
2017-09-15 11:00 4832 rewitalizacja rynku, dotacje unijne

Komentarze

~reniutek

Aż łzy z oczów lecą na myśl jak będziecie piłować te piękne zdrowe drzewa, całymi miesiącami będzie słychać głosy piły, jeśli ktoś tam mieszka to się psychicznie zdołuje jak te drzewa płaczą a piły je niszczą. Kiedyś ktoś się poświęcił i je posadził żeby ludzie mieli pięknie zielono, żeby mogli odpocząć w ich cieniu, bo byli mądrzy i wiedzieli czego człowiekowi potrzeba, tak miło na nie popatrzeć usiąść w cieniu odpocząć, coś sobie zaplanować.Teraz we wszystkich miastach niszczy się nasz największy skarb te zdrowe drzewa i wszystko się betonuje szarym betonem bo nikt nie chce dać ludziom pracę i zapłacić na chleb aby mogli trawniki skosić i liście zgrabić.Ale już niestety klamka zapadła będzie beton, duże nagłośnienie muzyki którą niekoniecznie lubicie i która nie da wam po pracy w spokoju odpocząć, kiedyś w takich celach były błonia tak jak w Krakowie. Pożegnajcie się z tym pięknym miejscem już nigdy nie będzie tak ładnie jak było. Rozumiem,że czasem trzeba zrobić nowe chodniki nową fontannę ale wycinanie całego rynku drzew to brak mi słów aby to nazwać. Sami zobaczycie jak po zmianach będziecie długo tęsknić za tym starym Rynkiem i oglądać go w google maps wzdychając jak tam było pięknie i niestety każdy się z tym zgodzi czy pracownik fizyczny czy lekarz że żal tamtego miejsca bo tak się poprostu nie robi ludziom.

~Rafał

Tomek M być może stare te żaby ale z tego co pamiętam to na środku znajduje się delfin lub inna odmiana ryby a nie komunistyczna foka... Aż żal człowieka bierze że zwierząt co nie którzy nie potrafią rozpoznać

~makowianin

Będzie, ale beton, ha ha ha!!!

~maroo

7.034.003 milionów łohoho... no chyba raczej ok 7 milionów

~Tomek M

Wreszcie będzie pięknie a nie jakeś stare żaby i komunistyczna foka która broni "Nasz Fontanna " Beznadziejny profil który obraża innych ludzi pokazując ich na profilu bez ich zgody . Gorąco popieramy ten projekt .MAKOWIENIE

~Ktosi

Coś się mordy krytykom pozamykały.

Dodaj komentarz

Twój mail będzie niewidoczny.